انجمن ایرانی ژئومورفولوژی- دانشگاه محقق اردبیلی
برگزاری اولین کنگره ی بین المللی زمین، فضا و انرژی پاک در تاریخ 14 آبان ماه 1394 در دانشگاه محقق اردبیلی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1394/4/21 | 
پیام سرکار خانم دکتر فریبا اسفندیاری درآباد دانشیار گره ژئومورفولوژی دانشگاه محقق اردبیلی رییس برگزاری کنفرانس:

بنام خداوند بخشنده مهربان .....

 تحقیقات و تلاش­های شبانه روزی هزاران هزار دانشمند و محقق هوا- فضا در طی پنج دهه گذشته، که با ارسال کاوشگرها و تلسکوپ های پرقدرت زمینی و فضایی و تجزیه و تحلیل سنگهای آسمانی که به هر نحوی از جو گذشته و وارد کره خاکی ما شده اند هنوز هم نتوانسته اند گوشه ای از اسرار جهان هستی را روشن سازند. تخمین عمر کیهان، و زمان انفجار بزرگ با اکتشافات و دستاوردهای جدید مخدوش شده و بشر با وجود پیشرفتهای قابل ملاحظه و دستیابی به ابزار مدرن از حل اسرار فضا و زمان پیدایش جهان هنوز هم عاجز است.

کره خاکی ما که تنها سیاره قابل زیست شناخته شده در کهکشان راه شیری قرار دارد و میلیاردها سال پس از پیدایش دچار انواع و اقسام دگرگونی ها گردیده است. از ظهور موجودات تک سلولی تا به امروز صدها میلیون سال می گذرد و ما همچنان به بسیاری از اسرار سیاره خود واقف نگردیده ایم. منابع زیرزمینی، معادن و ذخایر فسیلی منابع انرژی کره ما می باشد که بخاطر عدم استفاده اصولی و برداشت بیش از حد باعث تقلیل آنها و آلودگی کره زمین گردیده است. امروزه تاثیر مخرب نوع بشر در این کره خاکی که نتیجه چالش انرژی است به وضوح قابل لمس است و ادامه روند کنونی تاثیرات مخربی بر پیکره کره زمین وارد می کند.

بشر امروز جهت ادامه بقاء در دراز مدت، راهی جز حصول به انرژی های نو و پاک ندارد. تلاش های دانشمندان برای بهره گیری از منابع و معادن موجود در سنگهای آسمانی و سیارک ها گرفته تا انرژی خورشیدی و نیروی باد و سایر منابع انرژی، چشم اندازهای وسیعی را برای تولید انرژی پاک در ذهن آنان ایجاد کرده و امید روزی را می رود که این انرژی های نو جایگزین سوختهای فسیلی و غیره گردد. 

 

AWT IMAGE 

لینک های همایش: 

http://attitude21.ir/fa

http://attitude21.ir/en/page.php?rid=33

تاریخ های مهم

 
 تاریخ برگزاری همایش :14 آبان ماه 94  

  مهلت ارسال اصل مقالات :15 مهر ماه 94

 

 اعلام نتایج داوری مقالات: 25 مهر ماه 94

 

 آخرین مهلت ثبت نام در همایش :7 آبان ماه 94نشانی مطلب در وبگاه انجمن ایرانی ژئومورفولوژی:
http://irangeomorphology.ir/find.php?item=1.169.564.fa
برگشت به اصل مطلب