[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
آشنایی با ژئومورفولوژی::
آشنایی با انجمن::
اخبار رویدادها::
کارگاه های میدانی انجمن::
دانشنامه ژئومورفولوژی::
اخبار علمی::
عضویت در پایگاه و انجمن::
بخش آموزش::
دریافت فایل::
داده ها و تصاویرماهواره ای::
موسسات ژئومورفولوژی::
منابع ارشد و دکترای جغرافیا::
نشریات ::
درگاه دانشگاه ها::
تسهیلات پایگاه::
پست الکترونیک::
برقراری ارتباط::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
پایگاه مرتبط
  1. مجله پژوهش های ژئومورفولوژی کمی 
  2. سایت کنفرانس های انجمن ایرانی ژئومورفولوژی 
  3. انجمن علمی باستانشناسی ایران 
  4. مجله فرسایش محیطی
  5. International Journal of Coastal and Offshore Engineering 

..
:: کسب رتبه دوم وب‌گاه دانشگاه فردوسی مشهد در بین وب‌گاه‌های دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رتبه‌بندی جهانی وبومتریک/ خسروی ::
 | تاریخ ارسال: 1393/5/16 | 

کسب رتبه دوم وب‌گاه دانشگاه فردوسی مشهد در بین وب‌گاه‌های دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رتبه‌بندی جهانی وبومتریکAWT IMAGE

با اعلام آخرین نتایج رتبه‌بندی جهانی وب‌گاه‌های دانشگاهی، که به «وبومتریک» مشهور است، وب‌گاه دانشگاه فردوسی مشهد با 85 رتبه صعود نسبت به دوره پیش به جایگاه 630 جهانی دست پیدا کرد و در بین دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران رتبه دوم را، پس از دانشگاه تهران، و در بین همه دانشگاه‌های ایران (شامل دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه‌های آزاد و پیام نور) نیز رتبه سوم را کسب کرد.

همچنین بر اساس این رتبه‌بندی، دانشگاه فردوسی مشهد توانسته است رتبه 13 خاورمیانه را کسب نماید. در بین دانشگاه‌های وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری، پس از دانشگاه تهران و دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه‌های تربیت مدرس، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی شریف، علم و صنعت ایران، شیراز، شهید بهشتی و اصفهان قرار گرفته‌اند.

این رتبه‌بندی توسط آزمایشگاه سایبرمتریک اسپانیا دوبار در سال انجام می‌گیرد و در آخرین ارزیابی، که نتایجش مرداد 1393 منتشر شده است، 22000 دانشگاه در دنیا و 577 دانشگاه از ایران نمایه شده‌اند. شاخص‌های ارزیابی این نظام رتبه‌بندی شامل قابلیت مشاهده (مجموع تعداد لینک‌ها و دامنه‌های ارجاع شده مربوط به این لینک‌ها از یک وب‌گاه خارجی به وب‌گاه دانشگاه)، اندازه صفحات وب (تعداد صفحات وب موجود در وب‌گاه دانشگاه)، فایل‌های قابل دسترسی (مجموع فایل‌هایی با فرمت pdf, doc, docx, ppt)، و برتری (تعداد مقالات برتر دانشگاه که جزو 10 درصد مقالات با بیشترین ارجاعات هستند) می‌باشد.

مرکز اطلاعات، آمار و امور رایانه‌ای دانشگاه فردوسی مشهد برای ارتقای جایگاه حضور مجازی دانشگاه در گستره وب در این رتبه‌بندی و سایر رتبه‌بندی‌ها، راهکارهای مناسبی را اندیشیده است که مبتنی بر آن در 11 دوره گذشته رتبه‌بندی وبومتریک، از سال 1387، جایگاه جهانی دانشگاه 1750 رتبه بهبود داشته است.

http://www.webometrics.info/en/Asia/Iran%20%28Islamic%20Republic%20of%29

 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 14903 بار   |   دفعات چاپ: 1100 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 5 بار   |   0 نظر
انجمن ایرانی ژئومورفولوژی Iranian Association Of Geomorphology
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 42 queries by YEKTAWEB 4419