[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
آشنایی با ژئومورفولوژی::
آشنایی با انجمن::
اخبار رویدادها::
کارگاه های میدانی انجمن::
دانشنامه ژئومورفولوژی::
اخبار علمی::
عضویت در پایگاه و انجمن::
بخش آموزش::
دریافت فایل::
داده ها و تصاویرماهواره ای::
موسسات ژئومورفولوژی::
منابع ارشد و دکترای جغرافیا::
نشریات ::
درگاه دانشگاه ها::
تسهیلات پایگاه::
پست الکترونیک::
برقراری ارتباط::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
پایگاه مرتبط
  1. مجله پژوهش های ژئومورفولوژی کمی 
  2. سایت کنفرانس های انجمن ایرانی ژئومورفولوژی 
  3. انجمن علمی باستانشناسی ایران 
  4. مجله فرسایش محیطی
  5. International Journal of Coastal and Offshore Engineering 

..
:: گزارش نشست علمی روز سه شنبه مورخ 17/2/92، خبر از معصومه بنی صفار ::
 | تاریخ ارسال: 1392/3/20 | 

 به نام خدا

  روز سه شنبه 17 اردیبهشت ماه سال 92 ساعت 17-14، در تالار اجتماعات دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران با حضور گسترده اساتید و دانشجویان از سوی موسسه جغرافیا نشستی علمی- دانشجویی برگزار شد که طی آن در بخش اول نشست 3 تن از دانشجویان مقطع دکتری اقلیم شناسی و ژئومورفولوژی سخنرانی خود را ارائه کردند و بعد از پذیرایی و در بخش دوم نشست بعد از ایراد سخنرانی یکی از دانشجویان مقطع دکتری ژئومورفولوژی، میزگردی با حضور جمعی از اساتید حاضر برگزار شد که طی آن به سوالات دانشجویان و اساتید حاضر پاسخ داده شد.

  بخش اول نشست با صحبت های گرانقدر استاد عزیز آقای دکتر ابراهیم مقیمی که به همراه دکتر سیاوش شایان به عنوان هیئت رئیسه سخنرانی ها در نشست حضور داشتند، آغاز شد. آقای محمود داوودی دانشجوی دکتری اقلیم شناسی دانشگاه تهران به عنوان سخنران اول سخنرانی خود تحت عنوان " دیرینه اقلیم شناسی و روش نمونه برداری رسوب و پوشش گیاهی " را آغاز کردند. ایشان در سخنرانی خود به انواع روش های نمونه برداری در کارهای وابسته به دیرینه اقلیم شناسی و همین طور مزایا و معایب هریک از روشها به اختصار اشاره کردند و در ادامه به معرفی بخشی از رساله دکتری خود پرداختند. در ادامه جناب آقای فاضل ایرانمنش دانشجوی دکتری ژئومورفولوژی دانشگاه تهران به سخنرانی خود با عنوان " تحلیل وقایع محیطی دیرینه در دشتهای سیلابی " پرداختند که ایشان در سخنرانی خود نتایجی را که طی تحقیقات خود و در انجام رساله دکتری خود به آنها دست یافته بودند را ارائه نمودند. بعد از سخنرانی آقای ایرانمنش نوبت به آقای علیرضا صالحی پور میلانی دانشجوی دکتری ژئومورفولوژی دانشگاه تهران رسید که در جایگاه حاضر شدند و سخنرانی خود را تحت عنوان " بازسازی سطوح قدیمی دریاچه ارومیه با استفاده از مطالعات پادگانه های دریاچه ای " ارائه نمودند. آقای صالحی پور در شروع سخنرانی خود کارهای صورت گرفته پیشین را فهرست وار معرفی کرده و سپس به تشریح کار رساله خود پرداختند و در انتها نیز به اختصار نتایج حاصل شده از کار خود را بیان نمودند. لازم به ذکر است که در این میان استاد عزیز دکتر سیاوش شایان با مدیریت به جا و مدبرانه خود در امر زمان نقش به سزایی در پیشبرد نشست بر عهده داشتند که از ایشان تشکر می کنیم. بعد از پایان بخش اول نشست نوبت به پذیرایی رسید و بعد از پذیرایی مجددا اساتید گرامی و دانشجویان حاضر به سالن اجتماعات بازگشتند و بخش دوم نشست با سخنرانی آقای کاوه باخویشی دانشجوی دکتری ژئومورفولوژی دانشگاه تهران آغاز شد. آقای باخویشی سخنرانی خود با عنوان " بازسازی مناطق مورفوکلیماتیک وورم براساس شواهد لندفرمی در غرب کردستان " را با معرفی کارهای صورت گرفته پیشین آغاز کردند و در ادامه به روش کار در انجام رساله دکتری خود پرداختند و سخنرانی خود را به موقع و در زمان مشخص شده به پایان رساندند. بعد از اتمام سخنرانی ها، با حضور اساتید محترم آقایان دکتر قاسم عزیزی، دکتر مجتبی یمانی، دکتر مهران مقصودی، دکتر سیاوش شایان و دکتر داریوش مهرشاهی که به عنوان استاد میهمان از دانشگاه یزد تشریف آورده بودند، میزگردی تشکیل شد که طی آن اساتید نام برده هریک به ایراد سخنان کوتاهی پرداخته و به سوالات مطرح شده از سوی اساتید و دانشجویان حاضر پاسخ گفته شد. در انتها آقای دکتر مهران مقصودی رئیس موسسه جغرافیا و بانی این نشست با اهداء لوح تقدیر از سخنرانان و اساتید محترم حاضر در میزگرد ( دکتر یمانی و دکتر شایان) قدردانی به عمل آوردند.

  با تشکر از همه اساتید و دانشجویان علاقه مند که با حضور خود در چنین نشست هایی همواره چراغ علم و دانش را روشن نگه می دارند و به امید برگزاری نشست های بیشتر.

با احترام 

بنی صفار

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
دفعات مشاهده: 19583 بار   |   دفعات چاپ: 1550 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 105 بار   |   0 نظر
انجمن ایرانی ژئومورفولوژی Iranian Association Of Geomorphology
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 42 queries by YEKTAWEB 4645